Hlášení – 49. týden 2019

Město Hoštka bude začátkem příštího roku podávat žádost o další dotaci na kompostéry pro naše občany či majitele nemovitostí. V případě získání dotace bychom mohli zájemcům bezplatně nabídnout až 2 ks kompostérů, každý o objemu 900 l. Žádáme občany, aby svůj zájem o kompostéry co nejdříve sdělili na radnici, a to nejpozději do 31. 1. 2020, abychom věděli o kolik kusů z dotace požádat. Ti, co získali pouze jeden kompostér z první dotace si mohou požádat ještě o další. Děkujeme za váš zájem o snižování nákladů na ekologickou likvidaci biologicky rozložitelných odpadů.

Až do 16. 12. 2019 mohou naši spoluobčané podávat žádosti o příspěvek na obnovu (opravu) fasády domu na rok 2020 ve výši až 10.000, - Kč. Bližší informace o podmínkách příspěvku na obnovu fasády získáte na radnici, kde s vámi bude v případě zájmu sepsána žádost.

Město Hoštka vás zve na tradiční rozsvícení vánočního stromu, které se uskuteční v pondělí 2. 12. od 17:00 hod. na náměstí Svobody v Hoštce. Vystoupí dechová hudba Pozdní sběr a děti ze ZŠ a MŠ Hoštka. Dále bude možnost zakoupení občerstvení na náměstí a na radnici bude probíhat tradiční prodejní vánoční burza, organizovaná ČSŽ Hoštka.

Český svaz žen Hoštka Vás zve na zimní burzu, která se koná v obřadní místnosti radnice od neděle 1. 12. do úterý 3. 12., kdy v neděli a pondělí je otevřeno od 9:00 do 18:00 hod. a v úterý od 9:00 do 17:00 hod. V rámci nákupu je přijímáno oblečení do 10 ks na osobu. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 728654147, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 723540966. Současně bude probíhat sbírka věcí pro Klokánek Litoměřice a PET víček pro Natálku.

Český svaz žen Hoštka pořádá 7. 12. od 15:00 hod. v sále Sportcentra Mikulášskou nadílku. Na děti čeká skvělá zábava, soutěže, tanec. Občerstvení je zajištěno, vstupné dobrovolné. Masky čertů a andělů jsou vítány.

V centru Mája proběhne 5.12. odpoledne Mikulášská besídka pro nejmenší od 1 do 5 let se zpíváním koled, společným hraním a předáním balíčků od andílka. Cena za balíček je 100,- Kč a je potřeba se předem nahlásit na tel. čísle 721 417 738. Čas konání akce vám upřesníme v případě zájmu.

  1. 12. bude mezi 7:00 – 14:00 hod. z důvodu plánované opravy rozvodu elektrické energie odpojena část ulice Hřbitovní nad i pod závorami. Občany, kterých se to bude týkat, by měl ČEZ upozornit informací do schránky.

O pátcích v centru Mája probíhá hraní se zelenou Šárkou. Cílem této pravidelné páteční 3hodinové aktivity je děti i rodiče seznámit s vhodnými pohybovými, výtvarnými, hudebními a dramatickými hrami dle připraveného programu, ale připravit děti na docházku do školky. Získají zde základní sociální dovednosti a naučí se spolupráci a komunikaci mezi dětmi. Během 10 návštěv se rodiče mohou naučit, jak své dítě vést ke zdravému životnímu stylu, vzájemně se inspirovat, jak vést s dítětem komunikaci a řešit konflikty. Hlásit se můžete na tel. 721 417 738. Na setkání s vámi se těší Šárka Kalová.

V prosinci se můžete každou neděli od 16:00 hod. zúčastnit komentovaných prohlídek kostela a kláštera Na Nebevzetí Panny Marie v Roudnici nad Labem. Výklad je zaměřený nejen na památky, ale i na tématiku, související s adventem a Vánocemi. Po skončení prohlídky jsou účastníci zváni na svařené víno, čaj a posezení v Klášterním klubu. Prohlídky proběhnou 8., 15.a 22. 12.Vstupné dobrovolné.