Město Hoštka zakoupilo dezinfekci na ruce pro naše občany. Dezinfekce bude vydávána v množství do 0,5 l na rodinu do donesených lahví.

Výdej budou provádět naši hasiči v následující době: ve středu 8. 4. mezi 16:00 – 18:00 hod. na náměstí Svobody v Hoštce, mezi 18:00 – 19:00 hod. u kostelíka ve Velešicích, a současně i v Malešově od 17:00 do 19:00 hod. v hasičské garáži na konci obce. O den později, tedy ve čtvrtek 9. 4. bude dezinfekce vydávána v Kochovicích u bývalého obchodu mezi 16:00 – 18:00 hod.

Městský úřad s ohledem na stávající situaci a vyhlašovaná opatření nadále pro veřejnost funguje v omezeném režimu. Prosíme občany, aby pro dotazy a vyřízení svých záležitostí využívali telefonní linku 416 814 114 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a osobní návštěvu nejprve dohodli na uvedených kontaktech. Osobní návštěvy budou probíhat ve dnech pondělí a středa v časech 10:00 – 11:00 hod. a 15:00 – 17:00 hod.

Užitková voda měla být sice k dispozici od začátku dubna, ale vzhledem k rozsahu projevených závad na páteřním vedení rozvodu závlahy se její spuštění odkládá na přelom tohoto a příštího týdne. Zkontrolujte si, že máte uzavřené ventily na svém vedení.

V důsledku nastalé situace proběhne zápis dětí do 1. třídy ZŠ a MŠ Hoštka bez osobní přítomnosti dětí a rodičů. Na webových stránkách školy skola.hostka.cz jsou k dispozici formuláře Žádost o přijetí do základní školy, Žádost o odklad školní docházky a Dotazník pro rodiče budoucího prvňáčka. Formuláře si můžete stáhnout na stránkách školy nebo vyzvednout u ředitele školy v době od 8 do 12 hodin. Vyplněnou žádost doručte škole v termínu od 1. 4. do 17. 4. 2020 datovou schránkou, e-mailem, ale pouze s uznávaným elektronickým podpisem, což obyčejný e-mail není, dopisem, osobně řediteli od 8:00 do 12:00 hod. nebo do schránky u hlavního vchodu školy. Pokud bude zákonný zástupce žádat o odklad, připojí k žádosti o odklad školní docházky Doporučení školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny či speciálně-pedagogického centra) a Doporučení odborného lékaře (dětský lékař…). K žádosti o přijetí prosíme o přiložení vyplněného dotazníku pro rodiče budoucího prvňáčka (není podmínkou k přijetí). Rozhodnutí o přijetí vám bude zasláno do konce dubna prostřednictvím pošty. Schůzka budoucích prvňáčků a rodičů s učiteli prvních tříd proběhne na konci školního roku. O přesném termínu budete informováni na stránkách školy, případně emailem. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na naše budoucí žáčky!!!

Z důvodu současné mimořádné situace nebude ve sběrném dvoře odpadů prozatím probíhat soutěž Ústřižkovka a tedy ani nebudou do odvolání vydávány slosovací kupóny.

V Kovářské ulici byly nalezeny dva ztracené klíče s přívěskem. Majitel si je po jejich popsání může vyzvednout na radnici.