Hlášení – 24. týden 2018

Zveme všechny spoluobčany na zasedání Zastupitelstva města Hoštky, které se koná ve čtvrtek 21.6.2018 v 18 hod. v obřadní síni Městského úřadu v Hoštce.

V současnosti probíhá ve městě a obcích výměna lamp pouličního osvětlení za úsporná LED světla. Prosíme naše spoluobčany, kterým po výměně svítidel svítí přímo do oken, aby se radnici ozvali k přesměrování lamp.

V sobotu 16. 6. se uskuteční běh pro všechny generace se startem v 9:00 hod. v hošteckém sportcentru s možností účasti dětí od 0-6 let na vzdálenost 300 m, 7-11 let na 1 km, 12-15 let na 1,7 km a 16-99 let na 6,5 km s možností výběru trasy dle individuálních dispozic. Všichni zájemci (i nepřihlášení) se sejdou ve sportcentru před devátou hodinou ranní s dobrou náladou.

V sobotu 16. 6. se můžete těšit na Letní hoštecké slavnosti připravené na počest 100. letého výročí vzniku naší republiky. V rámci slavností vystoupí např. flašinetář, sokolníci, retro silová akrobacie FAKU, kejklíř, rytíři, Kabát revival. Pro děti bude k dispozici 3D střelnice. Večer se můžete těšit na Ohňovou show a taneční zábavu.

Velmi děkujeme těm spoluobčanům, kteří již zaslali nebo na radnici přinesli odpovědní dotazník pro Almanach Kořeny. Dotazník sbírá vzpomínky pamětníků z Hoštky, Kochovic, Malešova i Velešic a může být odevzdáván až do konce června 2018. V případě potřeby ho můžete doplnit i o další stránky podle množství vašich vzpomínek. Na příběhy z vyprávění rodičů, prarodičů, příbuzných a přátel mohou samozřejmě zavzpomínat i mladší generace a dalšími vzpomínkami tak radniční almanach obohatit.

Na radnici můžete podepisovat petici „Bezpečný most v Roudnici n/L“ za zvýšení bezpečnosti pohybu chodců a cyklistů na roudnickém mostě přes Labe a petici „Voda je život“ za ukončení nevýhodných smluv se zahraničními subjekty, a navrácení vody a vodovodní infrastruktury do rukou státu a měst se souvisejícím cenovým zvýhodněním pro odběratele.

V posledním utkání jarního kola fotbalových přeborů se v neděli 20. 6. v 17:00 hod. střetne hoštecké mužstvo s celkem z Račic.

Ve dnech 23. – 24. 6. se na hošteckém fotbalovém hřišti uskuteční již 5. ročník fotbalového memoriálu Pavla Všetečky.

Kočičí domov Sluníčko z Dobříně nabízí v rámci prevence úhradu kastrace vaší kočky nebo kocoura, kdy v případě, že kastrace bude realizována u zvěrolékařky MVDr. Blanky Tešnarové v Roudnici n/L budete platit pouze 100,- Kč a zbytek částky doplatí kočičí domov Sluníčko. Více informací získáte na tel.: 607245648 a 720752882. Telefon na MVDr. Tešnarovou je 416841050. Kastrace je prováděna od půli roku věku zvířete a může být kastrováno i více koček od jednoho majitele.