Hlášení – 6. týden 2019


Vážení spoluobčané a zákazníci kabelové televize Trionet. Vzhledem k nutným změnám ve způsobu kódování signálu televizních stanic, které byly nařízeny zákonem, byl i poskytovatel televizního připojení – společnost Trionet nucen přikročit k postupným úpravám. V první fázi dochází dnešním dnem (7. 2. 2019) k přesunům nabídky televizních programů, které nově nemusíte nalézt na obvyklých kanálech, jak jste byli dosud zvyklí. Zde je pomoc jednoduchá. Stačí jen provést automatické přeladění na vašich přijímačích. V průběhu letoška však v rámci druhé fáze dojde ke změnám kódování signálu, což pro nás znamená nejspíše na přelomu letošního a příštího roku výměnu přijímací krabičky (tzv. set-top boxu) pro požadovanou novou normu DVB-T2 s kódováním H.265/HEVC, kterou si můžete pořídit přímo od Trionetu. Ti zákazníci, kteří si v nedávné době zakoupili nový televizor nebo nad jeho koupí uvažují, tak si mohou prověřit, že nové televize zmíněné kódování H.265/HEVC podporují.
Upozorňujeme spoluobčany na ohlášený soukromý ohňostroj, který se v intravilánu města Hoštky uskuteční v pondělí 4. 2. v 18:00 hod.

Začátkem ledna 2019 proběhlo slosování ústřižků ze sběrného dvora odpadů za 4. čtvrtletí 2018. 1.místo – dárkové poukázky na nákup zboží v hodnotě 1.500,- Kč získává žlutý ústřižek č. 137, 2.místo – dárkové poukázky na nákup zboží v hodnotě 1.000,- Kč získává žlutý ústřižek č. 39, kdy cena za 3. místo již byla vyzvednuta. Ceny si výherci mohou vyzvednout do 7.2.2019 na radnici po předložení výherního ústřižku.
Město Hoštka zve všechny své seniory na Setkání seniorů aneb TANEC A BINGO. Setkání se koná ve středu 13.února 2019 od 15.00 hodin v Hotelu U lišky v Hoštce. Přijďte si zatančit, zahrát si oblíbenou hru BINGO o malé ceny, anebo jen posedět při dobré kávě s přáteli. Nezapomeňte si brýle a tužku!!! Těšíme se na vás.

ZŠ a MŠ Hoštka společně s firmou Chvalis pořádají Bowlingový turnaj pro děti „O putovní pohár firmy Chvalis“ který se uskuteční v hošteckém sportcentru dne 14. 2. od 14:00 hod. pro 1. – 3. tř. a 15. 2. od 14:30 hod. pro 4. – 9. tř. Přihlásit se můžete u pí. Jiřiny Bláhové ve škole do 10. 2.  nebo od 11. do 13. 2. přímo ve sportcentru.

Gymnastický oddíl HAKA pořádá závod ve šplhu – Hoštecký šplhavec, který je určený pro malé i velké od 6 let do 99 let z Hoštky a okolí. Závod se koná 14.2.2019 od 16 do 18 hodin v tělocvičně ZŠ Hoštka a závodí se ve dvou disciplínách - lano a tyč. Sebou si vezměte obuv do tělocvičny, tepláky nebo elasťáky, triko s krátkým rukávem a dobrou náladu. K účasti v závodě je nutné se přihlásit nejpozději ve středu 13.2. 2019 u paní Šárky Kalové na tel. 721 417 738 (stačí smskou jméno, věk).
V sobotu 2. 3. pořádá ZŠ v Hoštce další ze svých tradičních školních plesů na sále radnice. Vstupenky jsou již v prodeji ve škole u pí. Elišky Fialové na tel. 723276511. Cena vstupenky je 150,- Kč. O dobrou zábavu se postará hudební skupina Impuls.

Ve čtvrtek 7. 3. jste v 16:00 hod. srdečně zváni do hošteckého sportcentra na Dětský pohádkový maškarní karneval s MC Mája. Nebude chybět soutěž o nejhezčí masku, diskotéka a spousta jiné legrace.

V MC Mája se můžete každou středu od února do dubna vždy od 10 do 12 hod. těšit na tvořivé Hraní se zelenou Šárkou. Více informací o programu a cenách můžete získat u paní Šárky Kalové na tel. 721 417 738 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Místní spolek Hoštecké kočky informuje, že byla zahájena kastrace potulných koček ve městě Hoštka. Kastrovány budou veškeré potulné kočky, a proto je žádoucí, kdo má chovnou kočku, aby ji v těchto dnech nevypouštěl ven. V případě, že kočka bude mít čip, tak bude majitel kontaktován a dotázán, zda souhlasí s kastrací. V případě, že vlastníte kočku nebo kocoura a jejich kastraci si nemůžete z finančních důvodů dovolit, tak v rámci poskytnuté dotace od města a sponzorů je vyčleněna částka cca 15 tis. Kč na zajištění kastrace, kdy Vám spolek Hoštecké kočky proplatí polovinu částky za provedenou kastraci. K proplacení a zajištění kastrace kontaktujte prosím paní Veroniku Sičákovou na tel. 722348061 anebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tento program a místní spolek můžete podpořit jak finančně, tak materiálně (např. krmivem).