Hlášení – 1. týden 2020

Město Hoštka bude začátkem příštího roku podávat žádost o další dotaci na kompostéry pro naše občany či majitele nemovitostí. V případě získání dotace bychom mohli zájemcům bezplatně nabídnout až 2 ks kompostérů, každý o objemu 900 l. Žádáme občany, aby svůj zájem o kompostéry co nejdříve sdělili na radnici, a to nejpozději do 31. 1. 2020, abychom věděli o kolik kusů z dotace požádat. Ti, co získali pouze jeden kompostér z první dotace si mohou požádat ještě o další. Děkujeme za váš zájem o snižování nákladů na ekologickou likvidaci biologicky rozložitelných odpadů.

Oznamujeme, že u občanů, kteří mají vývoz komunálního odpadu ve středu dne 1.1. 2020 (modrá, zelená a černá) bude probíhat v náhradním termínu, a to v sobotu 4.1.2020. Zároveň prosíme občany, aby popelnice byly přistaveny v den svozu do 6 hodin ráno.

Občané, kteří využívají užitkovou vodu z rozvodu závlahy, mohou svou spotřebu za rok 2019 hradit na radnici.

Upozorňujeme majitele psů a dalších domácích zvířat, že dne 31. 12. se na konci Litoměřické ulice u hlavní silnice uskuteční od 18:00 hod. soukromý ohňostroj.

Žádáme naše spoluobčany, aby při silvestrovských oslavách nesměrovali rachejtle do sousedních zahrad nebo na střechy domů, a raději je vůbec neodpalovali poblíž lidských obydlí z důvodu možného zranění.

Sběrný dvůr odpadů bude na Nový rok 1. 1. 2020 uzavřen z důvodu svátku.

Na Nový rok dne 1. 1. 2020 jste srdečně zváni na tradiční výstup na Sovici se srazem ve 13:00 hod. u lípy v Kochovicích. Občerstvení si vezměte s sebou.

Dne 1. 1. jste také srdečně zváni na premiérovou novoroční Lasershow, která se uskuteční v 18:00 hod. na Náměstí Svobody v Hoštce. Novoroční přípitek je pro dospělé i děti zdarma.

Město Hoštka vás srdečně zve na Taneční odpoledne spojené se slavnostním otevřením zrekonstruovaného sálu radnice, které se uskuteční ve středu dne 15. 1. 2020 od 15:00 hod. Všem účastníkům zahraje dechová kapela Pozdní sběr, kterou již známe z nedávného rozsvícení vánočního stromku. Přijďte si zatancovat, posedět, poslechnout si dobrou muziku nebo se jen podívat na nově opravený sál.

Ve čtvrtek 16. 1. jste od 17:00 hod. zváni do radničního sálu na školení řidičů pro naše občany, které je zdarma. Přijďte se seznámit s novinkami v pravidlech silničního provozu a oživit si získané znalosti.

Vzhledem k nutným změnám ve způsobu kódování signálu televizních stanic, které byly nařízeny zákonem, byl i poskytovatel kabelového televizního připojení – společnost Trionet nucen přikročit k postupným úpravám. Je třeba provést výměnu přijímací krabičky (tzv. set-top boxu) pro požadovanou novou normu s kódováním H.265/HEVC, kterou si můžete pořídit přímo od Trionetu. Ti zákazníci, kteří si v nedávné době zakoupili nový televizor, tak si mohou sami ověřit, že nové televize zmíněné kódování H.265/HEVC podporují.

Závěrem všem občanům děkujeme za spolupráci a za různé podněty získané v letošním roce, a do roku 2020 přejeme především hodně zdraví a také dostatek času na plnění svých snů.