Hlášení – 12. týden 2020

Vážení spoluobčané, vláda ZAKÁZALA od dnešního rána volný pohyb osob na území celé ČR s výjimkou cest nezbytně nutných k zajištění potřeb, služeb a do zaměstnání. SENIOŘI JSOU NEJOHROŽENĚJŠÍ SKUPINOU OBYVATEL a případná nákaza může být pro ně FATÁLNÍ! Proto je potřeba nařízení a zákazy dodržovat! Tak se podle toho chovejme odpovědně a ohleduplně k sobě, k vašim blízkým, ale také k ostatním spoluobčanům.  Především se nesdružujte v uzavřených prostorách, ani na venkovních prostranstvích a udržujte vzájemný odstup alespoň 2 m.

Apelujeme na občany, především naše seniory, aby omezili vycházení a pokud možno se s ostatními vůbec nestýkali a nedostávali do přímého kontaktu. Nechali jsme šít roušky, které budeme potřebným v nejbližších dnech rozdávat. Další informace najdete na stránkách města. Když jdete do obchodu uvažte si přes nos a ústa látku, složený šátek nebo šálu. Lepší je být nedokonale chráněn, než dokonale nechráněn. Prosíme vás mladší, vysvětlete vašim rodičům a prarodičům povinnost dodržování těchto pravidel.  

MUDr. Zámečníková oznamuje, že z důvodu epidemie koronavirem bude ordinace provozována pouze v omezeném režimu od 8:00 do 12:00 hodin a budou ošetřovány jen akutní a neodkladné případy. Preventivní prohlídky a podobné plánované prohlídky a očkování se nebudou provádět až do odvolání. Odběry krve nebudou též prováděny, pokud nejsou akutní a neodkladné. Chronickým pacientům, tj. hypertonikům, diabetikům apod. budou po telefonické žádosti posílány elektronické recepty na mobilní telefony. Pacienti s pracovní neschopenkou v případě kontroly se také musí nejprve telefonicky objednat. Do čekárny budou objednaní pacienti vpouštěni po jednom. Telefonní číslo do ordinace je 416 814 148 a prosíme občany a pacienty o trpělivost, linka může být nárazově přetížena. Dále prosíme občany, aby do ordinace nechodili bez předchozího telefonického objednání. Paní doktorka byla negativně testována na koronavirus a ordinuje na základě povolení ředitele KHS.  

Ještě upozorňujeme občany, kteří se vrátili z rizikových oblastí na povinnou 14denní karanténu a povinnost bezprostředně po návratu oznámit svůj pobyt v rizikové oblasti ošetřujícímu lékaři telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem, popř. mohou kontaktovat informační linku KHS Ústeckého kraje tel. č.: 736 233 176 nebo 704 829 502 v pracovních dnech v době od 7:00 do 17:00 hod.  

Městský úřad Hoštka je z rozhodnutí RM pro veřejnost do středy tohoto týdne uzavřen. V rámci této doby proběhnou stavební úpravy vyčleněné místnosti pro nejnutnější kontakt s veřejností a vytvoření bariérové přepážky.  

Městský úřad s ohledem na stávající situaci a vyhlašovaná opatření bude nadále pro veřejnost fungovat v omezeném režimu. Prosíme občany, aby pro dotazy a vyřízení svých záležitostí využívali telefonní linku 416 814 114 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a osobní návštěvu nejprve dohodli na uvedených kontaktech s příslušným úředníkem. Osobní návštěvy budou probíhat ve dnech pondělí a středa v časech 10:00 – 11:00 hod. a 15:00 – 17:00 hod.

Město Hoštka nabízí svým osamělým seniorům, kteří nemají ve svém blízkém okolí nikoho (rodina, soused), kdo jim zajistí nákup potravin a dodávku léků, aby telefonicky kontaktovali pečovatelku Ditu Wolleinheitovou na tel.: 702 152 201.

Senior doprava je do odvolání zrušena.

Od středy 18.3.2020 je uzavřen sběrný dvůr v Hoštce, a to až do odvolání.