Hlášení – 18. týden 2021

Až do 11. 5. 2021 probíhá Sčítání lidu, bytů a domů, které se uskutečňuje téměř výhradně online pomocí vyplňování sčítacích formulářů na internetových stránkách www.scitani.cz. Sčítací formuláře jsou roznášeny těm občanům, kteří dosud nevyplnili formulář na internetu. Pokud si s vyplněním dotazníku nevíte rady, tak se můžete zastavit na radnici, kde se vám budeme snažit pomoci. Pouze si sebou vezměte doklad totožnosti.

V minulém měsíci se uskutečnilo slosování výherních ústřižků ze sběrného dvora odpadů za 1. čtvrtletí 2021. K vyzvednutí zbývá 3. místo – poukázku na nákup zboží v hodnotě 500,- Kč získává růžový ústřižek s razítkem č. 14, a 1. místo – poukázky na nákup zboží v hodnotě 1.500, - Kč získává růžový ústřižek s razítkem č. 11. Ceny si výherci mohou vyzvednout po předložení výherního ústřižku do konce letošního června na radnici.

Mateřská škola v ZŠ a MŠ Hoštka oznamuje zápis do 1. třídy na školní rok 2021/2022, který proběhne bez osobní přítomnosti dětí i rodičů. Žádosti o přijetí do mateřské školy budou přijímány v termínu od 3. do 14. 5. 2021 ve školce nebo elektronicky. Podrobnější informace lze získat na webových stránkách skola.hostka.cz, kde jsou ke stažení i potřebné dokumenty (žádost o přijetí a evidenční list). S nimi zašlete i kopii rodného listu a potvrzení o očkování od lékaře na zadní straně evidenčního listu. V případě, že nemáte možnost tisku, můžete si formuláře vyzvednout v pracovních dnech od 8:00 do 12:00 hod. v mateřské škole. Paní učitelky se těší na své nové žáčky a děti na nové kamarády.

Hoštecký sběrný dvůr odpadů je v období státních svátků, tedy ještě v sobotu 8. 5. uzavřen.

Ve čtvrtek minulého týdne byla ve Sportcentru nalezena klíčenka bez klíčů, ale s několika drobnými penězi. Majitel si klíčenku může po jejím popsání vyzvednout na radnici.

V neděli 16. 5. proběhne v Kochovicích od 10.00 do 11.30 hod. a pak v Hoštce od 12.00 do 14.00 hod. pravidelné očkování psů proti vzteklině a ostatním nákazám. Vakcinace ve Velešicích a v Malešově se uskuteční ve středu 19. 5. v obvyklých časech (ve Velešicích od 15.00 do 16.00 hod. a v Malešově od 16.00 do 17.30 hod.).
Současně si majitel může požádat o načipování psa, pokud jeho pes ještě čip nemá. Očkování proti vzteklině a načipování je ze zákona povinné pro všechny psy nad 3 měsíce stáří. Číslo čipu se jménem psa a kontaktem na majitele je vhodné nahlásit na radnici. Důvodem je snadnější identifikace psa v případě jeho zaběhnutí. Cena samotného očkování proti vzteklině na prodlouženou dobu 3 let je 100,- Kč, cena kompletní vakcinace i proti ostatním infekcím je 170,- Kč, ta ale musí být opakována každý rok. Očipování psa stojí 200,- Kč. Vezměte si sebou očkovací průkaz. Na místě si můžete u veterináře zakoupit i další běžné veterinární přípravky.