Hlášení – 8. týden 2017

V těchto dnech se v ulici Malá Strana opravuje kanalizační síť, kvůli které je komunikace v místě zúžena. Prosíme občany, aby zde dbali zvýšené opatrnosti.

MěÚ Hoštka vyzývá občany k zapůjčení archivních fotografií památek v Hoštce, Malešově a Velešicích. Zejména prosíme o poskytnutí fotografie památníku obětem 1. sv. války na Malešově. Archivní fotografie si pouze během vaší návštěvy úřadu naskenujeme a ihned je vrátíme.

MěÚ Hoštka informuje občany, že na úřední desce města je vyvěšeno několik pozemků k pronájmu za účelem využití pro zahrádkářské nebo rekreační účely.

Složenky na úhradu poplatku za komunální odpad pro rok 2017 byly občanům zasílány na přelomu ledna a února. Po zaplacení poplatku vám bude na radnici vydána nálepka na letošní rok. Vyváženy budou pouze popelnice s platnou nálepkou.

Příští středa 1. března je popeleční, kdy začíná čtyřicetidenní doba postní předcházející velikonočnímu týdnu. V kostelích se o popeleční středu dává popelem na čelo znamení kříže s formulí: „Pamatuj, že prach jsi a v prach se obrátíš“.

Město Hoštka zve všechny své seniory na Setkání seniorů aneb Tanec a Bingo. Setkání se koná ve středu 1. 3. od 15:00 hod. v hotelu U lišky v Hoštce. Přijďte si zatančit, zahrát oblíbenou hru Bingo o malé ceny, nebo jen posedět při dobré kávě s přáteli. Hráče Binga prosíme, aby si sebou vzali tužku a případně brýle.

Spolek Hoštecké děti ve spolupráci se ZŠ a MŠ Hoštka organizuje tradiční lyžařský zájezd tentokrát na krušnohorský Klínovec, který se koná v sobotu 4. 3. 2017. Odjezd je v 6:30 hod. ráno od budovy školy a cena je 50,- Kč na osobu. Svou účast si zajistěte předem u ředitele školy Mgr. Riegera na tel. 416 814 145 nebo 736 268 573.

ČSŽ Hoštka vás srdečně zve na Dětský maškarní karneval s názvem Pohádková plavba, a to v sobotu 4. 3. 2017 od 15:00 hod. na sále hoštecké radnice. Můžete se těšit na soutěže, diskotéku, tombolu a vůbec skvělou zábavu. Občerstvení se zajištěno a vstupné je dobrovolné.

Město Hoštka vás v úterý 14. 3. 2017 od 17:00 hod. zve do sálu hoštecké radnice na pohádku pro děti Pejsek a kočička jdou do divadla. Hraje Divadélko Romaneto a vstupné je zdarma.

Od středy 1. 2. 2017 je v objektu bývalé cukrárny na Nám. Svobody 90 v Hoštce otevřena nová samoobslužná prodejna potravin, a to v pracovní dny od 6:00 do 20:00 hod., a o víkendu od 7:00 – 18:00 hod. Pracovníci prodejny se těší na vaši návštěvu.