Hlášení – 31. týden 2018

Upozorňujeme spoluobčany, že z důvodu provozních problémů dopravce může docházet k výpadkům některých autobusových spojů přes Hoštku a přilehlé obce. Více aktuálních informací naleznete na webu www.dopravauk.cz a provoz.dopravauk.cz.

Včerejšího dne byl zajištěn pes s delší srstí v kombinaci krémové a bílé barvy a s obojkem. Může se jednat o pejska majitele, který ho odmítl nechat nafotit do městské databáze psů a ztížil tak jeho návrat domů. Zatím je přechován v kotci na dvoře radnice, majitel by si ho tedy měl vyzvednout co nejdříve.

Ve dnech 13. a 14. 8. 2018 bude mezi 7:00 a 17:00 hod. uzavřen železniční přejezd nad Štětím ve směru na Radouň. Objízdná trasa je vedena přes Hoštku, proto spoluobčany upozorňujeme na zvýšený provoz vozidel v obou směrech.

Od středy 1. 8. až do příštího úterka jsou u tenisových kurtů otevřeny pouťové atrakce pro malé i velké návštěvníky. Těšit se můžete v těchto parných dnech na vodní atrakci s chytáním ryb a stříkající fontánou, řetízkový kolotoč, houpačky, nafukovací hrad, zvířátkový kolotoč, gumový jumping, megatrampolínu, cukrovou vatu a další atrakce. Nehleďte tedy na počasí a přijďte si užít trochu zábavy. Občerstvit se můžete v blízkém sportareálu nebo v motorestu.

Informujeme občany, že po městě byly nově rozmístěny kontejnery na textil u stanovišť tříděného odpadu, a to ve městě nad benzínkou, v Malešově u autobusové zastávky a ve Velešicích u návsi.

Několik zbývajících zaregistrovaných zájemců o kompostéry vyzýváme, aby přišli co nejdříve na radnici uzavřít smlouvu o výpůjčce, jinak může kompostér získat někdo jiný.

Na základě proběhlého slosování výherních modrých ústřižků ze sběrného dvora odpadů za 2. čtvrtletí 2018 za účasti veřejnosti nebyla dosud vyzvednuta výhra za 3. místo – dárková poukázka na nákup zboží v hodnotě 666,- Kč, kterou získal ústřižek č. 46. Prosíme majitele tohoto modrého ústřižku č. 46, aby se dostavil na radnici k převzetí výhry.

Velmi děkujeme těm spoluobčanům, kteří již zaslali nebo na radnici přinesli odpovědní dotazník pro Almanach Kořeny. Dotazník sbírá vzpomínky pamětníků nebo jejich potomků a přátel z Hoštky, Kochovic, Malešova i Velešic a pokud byste si vzpomněli na další příběhy a zajímavosti, tak je rádi přijmeme. Všechny spoluobčany, kteří se vzpomínkami do projektu zapojili, pozveme po prázdninách na společné posezení u kávy a malého občerstvení, abychom si mohli společně zavzpomínat.

Restaurace a hotel U lišky přijme paní na úklid na zkrácený úvazek (jen dopolední úklid). Jedná se o úklid společných prostor restaurace a hotelu. Více informaci v kanceláři hotelu po-pá 8:00-15:00, nebo na telefonním číslo 605 296 305.

Motorest Hoštka přijme na brigádu nebo část. úvazek nebo na HPP pracovní sílu do kuchyně a servírku nebo číšníka. Bližší informace v provozovně nebo na tel. 724 920 748